Kategorie
Osobiste Praca

Co robię nie tak?

Tak sobie myślę, że mam tę swoją działalność gospodarczą od ponad 7 lat, ZUS się płaci (od początku pełny, bo na stażu była umowa o pracę), podatek się płaci, księgowej się płaci, rachunki się szefowi wystawia, faktury zbiera, szkolenia się wrzuca w koszty, cichcem się marzy o własnym gabinecie w rodzinnej wsi, czasem ukradkiem przemknie myśl „a może jednak kupimy z Ł. mieszkanie” (Ł. o tej myśli jeszcze nie wie, pewnie zaraz się dowie, bo narodziła mi się dziś, przelotem; minusem jest konieczność wzięcia kredytu – na pewno nie we frankach – i dość spore ograniczenia lokalizacyjne, jeśli miałoby mieć to sens dla nas obojga, bo on chce trochę bliżej 3miasta, a ja nie chcę zmieniać obecnego miejsca pracy, bo tam mi dobrze, a im bliżej 3miasta, tym będę miała dalej), się wkurwia na państwowe rozdawnictwo moich ciężko zarobionych pieniędzy i jakoś to leci bez większego stresu…

… a dla niektórych własna działalność to taki trochę ojej, czy ja podołam, wielka zmiana w życiu i co to będzie.

Czy ja coś robię nie tak? Czy ja o czymś nie wiem? Czy jakiś urząd się właśnie nie szykuje, żeby zrzucić mi na łeb konsekwencje czegoś, co powinnam od tych 7 lat robić, a nie robię, bo nie wiem, że powinnam?

(jakby co, to tfuuuu! żeby nie zapeszyć.)

W odpowiedzi na “Co robię nie tak?”

tak samo jak punkt 5 – znam czlowieka, ktory stosuje sie do tej zasady swiadomie i niestety nawet jesli to co robi jest dobre dla niego, to jednak przy okazji krzywdzi innych, a wiec w tym przypadku to jednak chyba egoizm. Jesli sytuacja mu nie odpowiada albo zle sie z czyms czuje, wymysla sobie teorie, ktora uzasadnia jego postepowanie, po czym skutecznie sobie wmawia, ze tak wlasnie jest – dla mnie to raczej relatywizm moralny i oszukiwanie siebie za cene komfortu psychicznego. Czy komfort psychiczny jest tego warty, i czy rzeczywiscie to jest dobre na dluzsza mete i kiedys nie odbije sie potezna moralna czkawka, ktorej nie bedzie sie dalo zagluszyc zadnym wymyslonym usprawiedliwieniem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *