Kategorie
Informacje

Nie chce mi się

Kiedy studiowałam, myślałam sobie, że po zostaniu dentystą pójdę na studia zaoczne na informatykę. W końcu prawie zawaliłam studia przez komputer czy też spędzanie przy nim zbyt dużo czasu. Po rozpoczęciu pracy okazało się, że nie mam na to sił i czasu.

Wiem, że informatyka to dość szerokie pojęcie. Grafikiem byłabym beznadziejnym (zero obrazkowej inwencji twórczej), myślałam o programowaniu, ale do tego podobno trzeba mieć łeb.

No i kobieta informatyk jest podobno jak świnka morska. Ani to świnka, ani morska 😉

No i tak sobie siedzę i się męczę nad tym WordPressem i nie mogę znaleźć sił na znalezienie motywu, który by mi odpowiadał, nie chce mi się też szukać w CSS możliwości wszczepienia pilniczków między notki (kto zauważył, że blog ma nowy tagline? 😉 ). I sobie myślę, że jednak podstawowa wiedza na temat HTML, CSS i wszelkich innych udziwnień związanych z tworzeniem stron bardzo by mi się teraz przydała.

Jedną rzecz WordPress na pewno ma fajną. Możliwość publikacji postów z datą wsteczną. Z drugiej strony na blox jest prawie 450 postów – w końcu pisałam tamtego bloga ponad 3 lata. Ni cholery nie będzie mi się chciało przenosić wszystkich ręcznie (automatycznie nie potrafię).

Zatem na razie witam odwiedzających na nowym blogu, wciąż we wstępnej fazie tworzenia. Myślę, że nowe notki będę umieszczać już tutaj. A jeśli znajdzie się ktoś chętny do podpowiedzenia mi czegoś stronotwórczego od czasu do czasu (biorąc pod uwagę, że trzeba do mnie mówić jak do czterolatka), to proszę się zgłosić. Tylko stawkę za godzinę proszę sobie jakąś rozsądną ustalić. 😉

7 odpowiedzi na “Nie chce mi się”

Cześć k. Powiem Ci, że dla mnie (i pewnie dla wielu innych czytelników Twego bloga) jego wygląd nie ma absolutnie żadnego znaczenia.

Powodzenia w nowym miejscu, powodzenia w nowym roku! 🙂

prędzej czy później pewnie będę kombinowała nad przenoszeniem notek z bloxa do wordpressa, więc jeśli coś zgrabnego wykombinuję, a Ty nadal nie będziesz miała pomysłu, to chętnie się podzielę:-) ale to nie jest raczej najbliższa przyszłość..

Się zobaczy. Pozaczepiam parę osób, które wiem, że to robiły.
I wpadłam na pomysł udentystycznienia tego bloga, chociaż pilniczków raczej nie uratuję 🙁

pilniczki trzeba dodać do szablonu – gdzieś w cssie chyba jest miejsce, żeby wrzucić coś do rozdzielania notek. tylko wtedy do każdej notki taki sam pilniczek.

Pewnie jest, bo tutaj na przykład jest ta kreska. Tak miałam na bloxie, tylko tam było to łatwiejsze do znalezienia. No nic, na razie wystarczy zestaw diagnostyczny w nagłówku. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *